Když se moje věrná „cinema parťačka“ Lucka nedávno stala maminkou Laurinky, vypadalo to, že je výletům za kulturou konec. Hlídání měla málo, a tak ho využívala na opravdu nutné případy. To by ale nebyla akční Lucka, kdyby něco nevymyslela. Do kina se šlo dopoledne, s Laurinkou v kočárku. Měla jsem obavy, jak takové baby bio funguje. Nebudou se děti bát tmy a hluku? Budeme z filmu vůbec něco mít?
Hned u vchodu mě mile překvapilo, že nám pořadatelé pomohli s kočárem do schodů. Většinu hlediště baby kina tvořily maminky, tatínka jsem zaznamenala jen jednoho. V sále bylo tlumené světlo a hladina zvuku byla nastavená tak akorát, aby se nevzbudily děti, které během promítání usnuly. Měly jsme s Luckou štěstí na složení dětí v sále. Většinou to byla samá miminka, která buď spala, nebo se kojila u mámy. Větší děti byly jen tři a ty si spořádaně hrály v koutku u bedny s hračkami. Kdyby bylo batolat víc a byly akčnější, nedokážu si to moc představit. Do baby kina bych určitě nebrala děti starší tří let, které už by mohly vnímat scény z dospěláckých filmů.
Dopolední baby bio bylo nakonec moc fajn. Nikomu nevadilo, když nějaké dítě zavýskalo, zaplakalo nebo potřebovalo přebalit. Mámy odcházely spokojené, děti nakojené, zkrátka happyend.
Je to například kino Aero nebo Oko v Praze, kina Hvězda v Uherském Hradišti, bio Central v Hradci Králové, kino Dukla v Jihlavě, kino Máj v Uherském Brodě, kino Napajedla v Napajedlích nebo kino Radotín.
Byly jste někdy s miminkem v kině? Jaký to byl zážitek?
Napište mi!
Vaše maminka Hanka
Foto: Shutterstock
Musíte být přihlášen(a), abyste mohl(a) přispívat do diskuse.
Mám v živé paměti obrázek batolete navlečeného v kombinéze, které se hystericky zmítá v kaluži rozbředlého sněhu mezi střepy po silvestrovské veselici. Nacpat ho do kočárku je prakticky nemožné. Ale bez něj se nehneme ani o centimetr. Co teď?
Dva dny ve školce po nemoci a pak zase týden doma s velkou rýmou a bolavým ouškem. Tak se to táhne celý podzim a zimu, někdy i jaro. Dítě se doma nudí, matka šílí, dětská lékařka jen opakuje, že je to v prvních školkových letech normální. Co s tím?
Strávila jsem jeden prázdninový týden na chatě s kamarádkou, jejím ročním synkem a pytlem rohlíků. Rohlík zvaný lidově „gumák“ se totiž ukázal jako nejlepší lék na všechny strasti batolete.
Některé otázky je lepší nepokládat. Zvlášť pokud proti vám stojí nastávající maminka po probdělé noci, která už si sotva vidí na špičky u nohou. Pozor, hormony dokáží hodně. Nedivte se, že některé těhotné jsou ostré jako břitva!
Hledáte místo, které bude odpovídat vašim náročným požadavkům a které poskytne prostor i pro vaše děti?
Pokožka miminka je velmi citlivá a náchylná k nejrůznějším alergickým reakcím, vyrážkám a ekzémům, proto je nezbytné dbát na správnou péči o jeho oblečení, abychom předcházeli podráždění. Jak správně prát a žehlit oblečení pro miminka?
Každá milující maminka chce pro své děťátko jen to nejlepší, a to se týká samozřejmě i jídla. Některé maminky připravují domácí stravu a doplňují ji kupovanou kojeneckou výživou, jiné příkrmy převážně kupují a občas něco uvaří. Ty se někdy setkávají s názorem, že to pro jejich dítě není dobrá volba. Vybrali jsme několik nejčastějších argumentů proti kupované kojenecké výživě a pokusili se na ně odpovědět. Vycházeli jsme při tom z postupů při výrobě Hamánkových kojeneckých výživ.
A zase pláč a skřípění zubů. To druhé v mém podání, protože dvouměsíční Máťa nebyl ještě chrupem vybaven. To bude tím kozím sýrem s brusinkami, míní moje matka, babička vřeštícího kojence. Snědla jsi večer topinku s česnekem, připomíná mi včerejší prohřešek rozespalý manžel. Neměla jsi k obědu čočku? Sýr? Brokolici? Utopence? Brambory? Nakládané okurky?