Jedná se o řadu 100 % ovocných svačinek s cereální složkou, bez přidaného cukru a s vitaminem C.

Děti si nově mohou pochutnat na ovocném mixu s pohankou, špaldou, jáhly nebo polentou.

Tyto cereálie byly pro dětské příkrmy Hamánek zvoleny díky svým jedinečným vlastnostem. Obsahují vysoký obsah bílkovin a minerálních látek. A kromě špaldy jsou také bezlepkové.

V kapsičkách můžete vybírat ze dvou variant:

·       Jablko s Banánem, Borůvkou a Jáhly

·       Jablko s Banánem, Meruňkou a Polentou

Ovocné svačinky ve skle pak nabízejí čtyři varianty:

·       Ovocný Mix s Pohankou

·       Ovocný Mix s Batáty a Jáhly

·       Ovocný Mix s Polentou

·       Ovocný Mix se Špaldou

 

Pohanka

Pohanka je ceněna díky své vysoké biologické hodnotě bílkovin, vyváženému složení esenciálních aminokyselin, vysokému obsahu vlákniny a rezistentního škrobu a příznivému zastoupení mastných kyselin v tuku (významný je především vysoký obsah kyseliny linoleové). Je důležitým zdrojem zinku, mědi, selenu a manganu a obsahuje vitamin B1, B2, B3 (niacin), E a C. Pohanka je bezlepková. 

Jáhly

Jáhly jsou výživné, snadno stravitelné, jednoduché na přípravu. Obsahují minerální látky (draslík, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek), vlákninu a vitaminy skupiny B. Jáhly se vyrábějí loupáním prosa a jsou bezlepkové. 

Polenta

Polenta je jemná kukuřičná krupice vhodná pro přípravu kaší, knedlíků, placek apod. Polenta je bohatá na vlákninu, bílkoviny, vitaminy (zejména skupiny B) a minerály (hořčík, zinek, selen, mangan a železo). Navíc je velmi sytá a k zahnání hladu stačí i malá porce. Je bezlepková. 

Špalda

Špalda je považována za zdravější alternativu šlechtěné pšenice, s vyšším podílem minerálních látek a bílkovin. Přisuzují se jí pozitivní účinky na stimulaci imunitního systému. Je lehce stravitelná a má mnohem nižší toxicitu pro alergické jedince. Špalda není bezlepková.